Meci spectaculos în Liga 2. FC Argeş a condus cu 3-0, iar echipa lui Nicolae Dică a fost aproape de a rata victoria

Liga 2

FC Argeş a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, echipa Concordia Chiajna, în etapa a VI-a a Ligii a doua.

FC Argeş a obţinut o nouă victorie în Liga 2. Echipa antrenată de Nicolae Dică a reuşit să se impună la partida de la Mioveni împotriva celor de la Concordia Chiajna.

Marius Briceag a deschis scorul înaintea pauzei, în minutul 43. Robert Moldoveanu, fostul atacant al celor de la Dinamo şi Farul, a înscris în minutul 71, la doar şapte minute de la intrarea sa pe teren.

FC Argeş, la prima victorie după trei etape

Mihai Roman a reuşit să majoreze avantajul gazdelor, în minutul 78. Mihai Neicuţescu, a înscris primul gol al oaspeţilor, în minutul 82. Golul lui Ghimfus din minutul 84 a anunţat o posibilă revenire a echipei lui Ilie Poenaru, însă, aceasta nu s-a mai produs, iar scorul final a fost 3-2.

FC Argeş a obţinut toate cele trei puncte şi a urcat pe poziţia a zecea a clasamentului, peste adversara directă din etapa a 6-a, Concordia Chiajna. În viitoarea etapă, FC Argeş o va înfrunta, tot la Mioveni, pe rivala judeţeană, CS Mioveni, formaţie aflată pe locul 12 cu şapte puncte, cu unul mai puţin faţă de echipa lui Dică.

Afla mai multe despre: fc argesliga 2concordia chiajna