Încă un tricolor bate spre retragerea din echipa naţională. Ar fi comunicat deja decizia secunzilor lui Edi Iordănescu

Echipa națională

Un nou tricolor ar avea în plan retragerea de la echipa naţională, în urma rezultatelor dezamăgitoare din ultima perioadă.

Prima reprezentativă a României a pierdut trei jocuri în ultimele patru meciuri, iar atmosfera este una foarte agitată.

Criticile adresate lui Edi Iordănescu şi elevilor săi au fost nenumărate şi apăsătoare, iar despre uniii dintre jucători s-a scris că ar avea de gând să se retragă din echipa naţională.

Încă un tricolor bate spre retragerea din echipa naţională

După ce întâi a fost vorba de Vlad Chiricheş şi Alexandru Maxim, pe lista respectivă ar fi apărut şi numele lui Alexandru Mitriţă, conform ProSport.

Acesta a evoluat doar 26 de minute la ultima acţiune a echipei naţionale. A intrat în repriza a doua a meciului din Muntenegru, pierdut scor 0-2. În celelalte trei partide care au urmat, jucătorul de 27 de ani nu a mai prins niciun minut.

Mitriţă i-ar fi anunţat pe secunzii lui Edi Iordănescu referitor la faptul că nu mai are de gând să vină la echipa naţională.

Fotbalistul născut la Craiova a evoluat de 18 ori în tricoul primei reprezentative a României, pentru care a marcat de trei ori.

În luna aprilie, un alt jucător, Alin Toşca, în vârstă de 30 de ani, s-a retras din echipa naţională.

Afla mai multe despre: echipa nationalamitrita