Mihai Stoica a intervenit după ce FCSB a primit cinci goluri în primul meci de pregătire! "A fost ok. Din minutul 105 am băgat academia". Ce impresie i-au lăsat Băluţă şi Djokovic

Preşedintele Consiliului de Administraţie de la FCSB, Mihai Stoica, a oferit primele detalii după meciul de pregătire cu Anderlecht, scor 2-5, din cantonamentul din Ţările de Jos.

Mihai Stoica a găsit motivul pentru FCSB - Anderlecht 2-5

FCSB a pierdut cu 2-5 amicalul de 120 de minute disputat în faţa lui Anderlecht, locul 11 în ultimul sezon din Belgia.

Pentru vicecampioana Superligii au marcat Florinel Coman şi Andrea Compagno, în timp ce pentru adversari au înscris: Benito Raman '16, '59, Dryer '107, Arnstad '118, Sardella '120.

În cantoanamentul din Ţările de Jos, stafful pregăteşte lotul pentru reluarea sezonului de peste două săptămâni, iar Mihai Stoica a explicat rezultatul.

Oficialul a transmis că FCSB a pierdut controlul meciului după minutul 105, când pe teren au fost introduşi inclusiv mai mulţi jucători tineri, care au fost selectaţi de antrenori pentru a se pregăti cu prima echipă.

"Nu putem lăsa la o parte scorul. Din minutul 105, la a treia pauză, am băgat academia. Alea trei goluri au fost primite de academie. A fost ok, ok, ne-am exprimat bine în primul meci de pregătire. Şi de la Anderlecht au fost absenţi", a declarat Mihai Stoica pentru Orange Sport.