Momente de panică la Târgovişte! Medicii au fost nevoiţi să intervină la vestiare, la puţin timp după Chindia - FC Voluntari. Ce s-a întâmplat

Chindia a remizat pe teren propriu cu FC Voluntari, scor 2-2 şi a retrogradat în liga secundă, după patru ani consecutivi în Superligă.

Târgoviştenii au revenit acasă, în faţa suporterilor la un meci din primul eşalon după 25 de ani de pauză, dar inaugurarea noului Stadion ”Eugen Popescu” nu a fost de bun augur pentru echipa lui Toni Petrea. Victoria lui FC Argeş contra Petrolului, scor 3-0 a retrogradat-o direct, de pe penultimul loc pe Chindia. Cu toate acestea, înainte de startul partidelor, ”Micul Ajax” se putea salva de la retrogradarea directă cu o victorie în faţa lui FC Voluntari, fără a mai aştepta rezultatul de la Piteşti.

Dezamăgirea jucătorilor şi a tribunelor a fost resimţită şi în rândul staff-ul tehnic al echipei antrenate de Toni Petrea.Conform Gsp.ro, Dumitru Hotoboc, antrenorul de portari al gazdelor a acuzat o stare de rău, la câteva minute după fluierul de final al meciului. Ambulanţa a intervenit imediat la vestiare, iar din fericire, fostul portar al Stelei şi-a revenit.

Dumitru Hotobc s-a retras din cariera de jucător în 2017. În vârstă de 44 de ani, acesta a evoluat pentru Poli Timişoara, Jiul Petroşani, Steaua, FC Argeş, Înainte Modelu, Minerul Lupeni, FC U Craiova, CS Turnu-Severin, Oţelul Galaţi şi Poli Iaşi.

Afla mai multe despre: chindiavoluntaristeaua