Nebunie de meci în Turcia! Şumudică, la un pas să producă şocul etapei. Gaziantep a condus-o pe Galatasaray până în minutul 72, dar a pierdut dramatic

Galatasaray a învins-o la Istanbul pe Gaziantep, scor 2-1, iar trupa lui Marius Şumudică rămâne pe loc retrogradabil. Deşi gruparea de pe Ali Sami Yen era favorită clară înaintea meciului, echipa românilor din Turcia a dat o replică bună.

Cu Niţă, Drăguş, Maxim, şi Deian Sorescu titulari, Gaziantep a deschis scorul în minutul 29 prin Kizildag. Galatasaray a început un forcing total la poarta lui Niţă, care a avut nu mai puţin de şapte parade.

Wilfried Zaha a restabilit egalitatea în minutul 72, iar Baris Yilmaz a înscris golul victoriei cu un minut înainte de expirarea timpului regulamentar. Gruparea ”Cim-Bom” a acumulat 60 de puncte şi este la egalitate de puncte cu marea rivală la Fenerbahce.

De cealaltă parte, Gaziantep este pe 17, cu 23 de puncte , la un punct de Karagumruk, prima echipă de deasupra liniei.

După deschiderea scorului, Marius Şumudică le-a făcut semn jucătorilor săi să se liniştească.

Afla mai multe despre: marius şumudicăgaziantepgaltasaray