Nebunie în Premier League. Chelsea, egalată în minutul 90+7 după ce a condus cu 2-0. Watford a retrogradat matematic

Chelsea

Chelsea Londra a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Wolverhampton, într-un meci din etapa a 36-a a campionatului Angliei, în care oaspeţii au egalat în minutul 90+7.

Chelsea a condus cu 2-0 după reuşitele semnate de Lukaku, în minutele 56 şi 58, dar Trincao ('79) şi Coady ('90+7) au anulat avantajul londonezilor.

Tot sâmbătă, Watford, învinsă de Crystal Palace, a retrogradat.

Rezultatele meciurilor din Premier League jucate sâmbătă, de la ora 17:00:

Brentford – Southampton 3-0; Au marcat: Jansson ’13, Wissa ’14, Ajer ‘79

Burnley – Aston Villa 1-3; Au marcat: Cornet ‘90+1 / Ings ‘7, Buendia ’31, Watkins ‘52

Chelsea – Wolverhampton 2-2; Au marcat: Lukaku ’56 (penalty), ’58 / Trincao ’79, Coady ‘90+7

Crystal Palace – Watford 1-0; A marcat: Zaha ’31 (penalty). În minutul 68, de la Watford a fost eliminat Kamara.

Partidele Brighton – Manchester United şi Liverpool – Tottenham au loc tot sâmbătă, iar meciurile Arsenal – Leeds United, Leicester – Everton, Norwich – West Ham şi Manchester City – Newcastle se vor disputa duminică.

Primele trei poziţii în clasament sunt ocupate de Manchester City – 83 de puncte, Liverpool – 82 şi Chelsea – 67. Watford este pe locul 19, cu 22 de puncte, cu unul mai mult decât Norwich, care a retrogradat anterior.

Afla mai multe despre: chelseapremier league