”O seară plină de ghinion”. Mutu anunţă un val de achiziţii la Rapid: ”Conducerea ştie asta”. Ce spune despre accidentările din prima repriză

Rapid

Rapid a debutat cu stângul în Superligă. În prima etapă, formaţia pregătită de Adrian Mutu a fost învinsă de campioana CFR Cluj, scor 0-1, la capătul unui meci plin de evenimente ce au avut loc pe parcursul celor două reprize.

Adrian Mutu a comentat desfăşurarea partidei din Gruia şi este de părere că echipa sa merita să plece măcar cu un punct.

Antrenorul Rapidului a explicat ce s-a întâmplat în prima repriză la formaţia pe care o pregăteşte, deoarece a fost nevoit să facă trei schimbări, toate cauzate de accidentări ale jucătorilor.

De asemenea, Mutu a transmis un mesaj clar conducerii giuleştene cu privire la faptul că mai are nevoie de întăriri, în special în compartimentul ofensiv.

”O seară plină de ghinion. Am început meciul şi am efectuat trei schimbări în primele 30-40 de minute. S-a văzut şi la sfârşitul meciului (n.r. penalty-ul ratat de Albu).

În repriza a doua am jucat fotbal, iar un punct era meritat. Un meci deschis, spectaculos, dar ăsta e fotbalul.

(n.r. despre cele trei accidentări) Sunt lucruri pe care nu putem să le controlăm. Accidentări neaşteptate, început de sezon, inexplicabil la început de sezon...

În lot am avut şapte jucători U21. Când am făcut cele trei schimbări, pe bancă aveam numai copii, fără experienţă. În repriza a doua ştiam că nu mai puteam să fac nicio schimbare.

Avem nevoie de jucători, asta e clar, iar conducerea ştie asta. Mă aştept cât mai repede să luăm încă patru-cinci jucători”, a declarat Mutu, după meci.

Afla mai multe despre: rapidmutu