Rapid, învinsă de Voluntari într-un amical. Boupendza, N'Jie şi Dobre au debutat sub comanda lui Şumudică

Rapid

Rapid a fost învinsă de FC Voluntari într-un meci amical disputat în această pauză competiţională cauzată de meciurile echipelor naţionale.

Rapid, zero pe tabelă în amicalul cu Voluntari, dar noile transferuri şi-au făcut debutul

Rapid a pierdut partida amicală cu FC Voluntari, din Liga 2, scor 0-1. Singurul gol al meciului a fost marcat de Ionuţ Andreş în minutul 55, conform paginii de Facebook a bucureştenilor.

În echipa giuleştenilor au debutat şi Aaron Boupendza, Clinton N'Jie şi Alex Dobre, cei trei jucători noi transferaţi de Dan Şucu la trupa antrenată de Marius Şumudică.

Aceştia vor putea juca primul lor meciul oficial în tricoul Rapidului chiar în meciul din etapa următoare din campionatul României, atunci când bucureştenii vor primii vizita Farului Constanţa.

Echipa folosită de Rapid în amicalul cu Voluntari:

• Aioani – Onea, Săpunaru (46’ Gojkovic), Blazek, Braun (69’ R. Maria) – Hromada (84’ Avram), Christensen (56’ Emmers) – Dobre (56’ Hasani), N’Jie (56’ A. Şucu), Micovschi – Boupendza (56’ Burmaz)

În clasamentul din Superliga României, Rapid ocupă locul 12, cu doar 13 puncte acumulate în 12 etape disputate şi are golaveraj negativ, -3.

Rapid are următorul program în campionat: Farul (acasă), FCSB (deplasare), Hermannstadt (a), UTA Arad (a) şi CFR Cluj (d).

Afla mai multe despre: rapidaaron boupendzaclinton njiealex dobre