Răzvan Lucescu, pe val în Grecia. PAOK a câştigat cu 6-0. Patru goluri au fost date în prima repriză

PAOK s-a distrat în campionatul din Grecia. Echipa lui Răzvan Lucescu i-a aplicat un set unei echipe din subsolul clasamentului.

Echipa greacă PAOK Salonic, antrenată de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a învins duminică, pe teren propriu, scor 6-0, pe Ionikos, în etapa a 25-a din campionatul grec.

Elevii lui Răzvan Lucescu au marcat de patru ori în prima repriză, când şi-au trecut numele pe tabelă Romao (min. 2 autogol), Konstantelias (min. 24), Brandon (min. 28) şi Zivkovic (min. 30).

În startul reprizei secunde, Ionikos a rămas în zece, după ce Machach a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat în minutul 48.

Kedziora a profitat şi a făcut 5-0 în minutul 54, iar Tzimas a închis tabela  în minutul 90+1.

În clasament, PAOK are 51 de puncte şi se află pe locul 4, la cinci puncte de liderul AEK Atena.

De partea cealaltă, Ionikos rămâne pe locul 13, penultimul din campionatul elen, după ce a acumulat doar 15 puncte în 25 de meciuri jucate în acest sezon.

Afla mai multe despre: razvan lucescupaok