Antrenorul echipei Al-Sadd, Xavi Hernandez, a fost amendat de federaţia din Qatar pentru că nu a respectat măsurile sanitare decise de guvern în contextul pandemiei de coronavirus.
Antrenorul echipei Al-Sadd, Xavi Hernandez, a fost amendat de federaţia din Qatar pentru că nu a respectat măsurile sanitare decise de guvern în contextul pandemiei de coronavirus.
Al Sailiya a remizat pe terenul celor de la Al Shahaniya în etapa a 8-a a campioantului din ţara arabă, dar ar fi putut pleca învingătoare dacă nu ar fi ratat o ocazie imensă în minutul 52.
Cupa Mondială din 2022, din Qatar, se va disputa cu 32 de echipe la start, la fel ca la ultimele ediţii