Într-un document consultat de AFP şi dat publicităţii marţi, FIFA anunţă că va permite, în timpul Cupei Mondiale, anumite gesturi de susţinere pentru demonstraţiile din Iran.
Într-un document consultat de AFP şi dat publicităţii marţi, FIFA anunţă că va permite, în timpul Cupei Mondiale, anumite gesturi de susţinere pentru demonstraţiile din Iran.
Se înmulţesc criticile la adresa FIFA pe perioada Cupei Mondiale din Qatar. Conform presei internaţionale, mai multe asociaţii de fotbal iau în calcul să părăsească forul, după deciziile controversate luate şi momentele contestate petrecute la turneul final.
Toată lumea se aşteaptă să vadă Brazilia, Argentina, Franţa sau Portugalia în super-formă. La fel, Anglia şi Germania pot oricând să treacă de orice adversar la Mondialul din Qatar. Totuşi, cum rămâne cu echipele ceva mai mici? Există cineva care poate da calculele celor mari peste cap?