VIDEO | Adi Mutu n-a mai rezistat! Reacţie drastică la 3-0 pentru Farul în meciul cu Rapid. Alex Ioniţă, "victimă" după 29 de minute

Farul i-a administrat Rapidului o corecţie drastică Rapidului, în prima repriză a meciului de la Ovidiu.

În minutul 29 al partidei, la doar două minute după ce Tudor Băluţă a reuşit dubla, Adrian Mutu nu a mai suportat şi l-a introdus pe teren pe Xiam Emmers şi l-a înlocuit pe Alexandru Ioniţă. Fostul jucător al lui Internazionale Milano nu a reuşit să aibe vreo realizare până la fluierul de final al primei reprize, ba mai mult, Farul a mai lovit o dată prin Denis Alibec.

Până acum, este cea mai mare diferenţă de scor înregistrată în play-off-ul acestui sezon de Superligă.