VIDEO | ”Ăştia nu sunt suporteri”. Imaginile deznădejdii la Piteşti. Deşi intrarea a fost liberă, o parte din fanii lui FC Argeş a plecat la pauza meciului cu UTA

Suporterii lui FC Argeş au ajuns la capătul răbdării, la meciul crucial cu UTA.

La scorul de 0-1, piteştenii au ratat o lovitură de pedeapsă prin Andreas Calcan. Două minute mai târziu, Keşeru a dublat avantajul UTA-ei. La finalul primei reprize, o bună parte din fanii echipei gazdă au fost surprinşi părăsind tribunele stadionului din Trivale, deşi intrarea la meci a fost liberă.

Mai mult decât atât, oficialii lui FC Argeş au permis accesul suporterilor cu umbrele, dat fiind faptul că acest meci crucial se joacă pe o vreme mohorâtă.