VIDEO | Denis Alibec, gol de atacant veritabil. Internaţionalul român a marcat la capătul unei faze de toată frumuseţea

Internaţionalul român Denis Alibec (32 de ani) a marcat pentru echipa sa, Muaither, în cadrul celei mai recente runde ce a avut loc în campionatul din Qatar.

VIDEO | Denis Alibec a marcat pentru Muaither

Muaither a pierdut meciul disputat în compania lui Al Wakra, scor 2-4, în etapa a 12-a din campionatul Qatarului.

Oaspeţii au condus cu 2-0 după numai cinci minute, dar gazdele au revenit pe tabelă până la pauză.

Denis Alibec a dat tonul revirimentului celor de la Muaither. Internaţionalul român a marcat în minutul 30, după ce a apărut ca un veritabil atacant de careu la capătul unei acţiuni în viteză elaborate echipa sa.

Egalarea a venit în minutul 34, cu un gol din penalty înscris de El Hassouni, astfel că la pauză s-a intrat cu scor egal, 2-2.

Dar Al Wakra a dat lovitura în repriza a doua, reuşind să marcheze încă de două ori şi să câştige, astfel, partida, scor final 4-2.

Cum se prezintă situaţia lui Alibec, respectiv Muaither în timp real, în campionatul din Qatar

În urma acestui rezultat, Muaither, echipa la care este legitimat Denis Alibec, ocupă locul 11 (din 12), cu 6 puncte, în timp ce Al Wakra se află pe locul 2, cu 27 de puncte.

În ceea ce-l priveşte pe atacantul român, el are patru goluri şi două pase decisive în 12 partide jucate în actualul sezon.

Afla mai multe despre: denis alibecstranierigol alibecvideo