VIDEO | În 10 oameni, Liverpool a câştigat dramatic meciul cu Newcastle. Dubla lui Darwin Nunez a adus fericirea în tabăra ”cormoranilor”

Premier League

Newcastle a fost învinsă pe teren propriu de Liverpool, scor 1-2, în derby-ul etapei cu numărul trei din Premier League.

”Coţofenele” au deschis scorul în minutul 25 prin reuşita lui Anthony Gordon, care a profitat de greşeala lui Alexander-Arnold. Trei minute mai târziu, ”Cormoranii” au mai primit o lovitură. Virgil van Dijk l-a faultat pe Alexander Isak şi a fost eliminat. După ce Liverpool a rămas în 10 oameni, gazdele păreau să obţină victoria fără prea mari emoţii, dar finalul a fost unul incendiar. Intrat pe teren în minutul 77, Darwin Nunez a reuşit dubla şi i-a adus echipei sale cele trei puncte în al treilea minut de prelungire.

Graţie acestui succes, Liverpool a urcat pe locul patru în Premier League, cu şapte puncte. De cealaltă parte, Newcastle este pe lcul 13 şi are un singur succes şi două înfrângeri.

Afla mai multe despre: liverpoolpremier leaguenewcastle