VIDEO | Mircea Rednic, dezlănţuit în vestiar după victoria dramatică din meciul cu Dinamo. Cum au petrecut jucătorii arădeni

UTA

Criza de rezultate la Dinamo se adânceşte, după ce a venit o înfrângere şi la Oradea cu una dintre contracandidatele pentru evitarea de la retrogradare, UTA Arad.

Dinamo a pierdut partida din deplasare cu UTA Arad, scor 1-2, în etapa a 15-a din Superliga României.

Deşi a condus cu 1-0, formaţia bucureşteană a plecat cu zero puncte de la Oradea.

Golul dinamoviştilor a fost înscris de Politic, în minutul 8, iar pentru UTA au marcat Micovschi, în minutul 81, şi Marcelo Freitas, în minutul 90+4, dintr-un penalty acordat după consultarea VAR.

În prelungirile partidei, penalty-ul care a decis soarta celor trei puncte a fost acordat cu VAR.

În faţa ecranului, Moroiţă a depistat henţul comis de Homawoo, iar Freitas a transformat lovitura de pedeapsă.

Astfel, Dinamo nu a mai avut puterea de a reveni pe tabelă şi a rămas penultima în campionat, la finalul turului de sezon regular.

• În clasament, Dinamo este pe locul 15, cu 11 puncte, iar UTA este pe 10, cu 18 puncte.

În vestiarul gazdelor a început sărbătoarea după victoria dramatică obţinută în prelungiri.

Mircea Rednic a dat tonul petrecerii arădenilor şi a început să danseze pe ritmul melodiei făcute celebre în rândul fanilor fotbalului, Freed from Desire, de Gala.

VIDEO | Cum au petrecut jucătorii celor de la UTA, alături de antrenorul lor, Mircea Rednic

Afla mai multe despre: uta aradmircea rednicdinamo