VIDEO | Nicolae Stanciu are China la picioare. Gol şi pasă decisivă pentru internaţionalul român

Nicolae Stanciu continuă să facă spectacol în campionatul din China şi a impresionat din nou asistenţa.

Nicolae Stanciu este în formă maximă de când s-a transferat la Wuhan Three Towns.

După ce a marcat splendid, din lovitură liberă, împotriva celor de la Guangzhou, în etapa precedentă, mijlocaşul de 29 de ani a impresionat din nou.

VIDEO | Nicolae Stanciu are China la picioare. O nouă prestaţie excelentă din partea internaţionalului român

În partida cu Shanghai Shenhua, în etapa a opta din prima ligă a Chinei, Stanciu a pasat decisiv la reuşita lui Marcao, din minutul 47.

Românul şi-a trecut numele pe lista marcatorilor după ce a înscris golul de 3-0, în minutul 58. A primit o pasă la marginea careului şi a şutat fără reacţie pentru portarul advers. Scorul final a fost 4-2.

Astfel, cu aceste noi contribuţii ofensive, Nicolae Stanciu a ajuns la cinci goluri şi cinci assist-uri în opt meciuri jucate în prrima ligă chineză..

Wuhan Three Towns este lider în campionatul din China, cu 22 de puncte obţinute în primele opt etape.

Nicolae Stanciu a fost transferat în China de la Slavia Praga, în martie, în schimbul a patru milioane de euro, iar dacă va câştiga titlul, Slavia Praga va mai încasa 500.000 de euro.

Afla mai multe despre: stanciugol