VIDEO | One-man show! Benzema a făcut spectacol la debutul pentru Al Ittihad. A marcat un gol de senzaţie şi a dat un assist

Karim Benzema a debutat la Al Ittihad şi nu a dezamăgit. Fostul câştigător al Balonului de Aur a fost în prim-plan în victoria saudiţilor contra tunisienilor de la Esperance.

Cea mai titrată echipă din Tunisia a deschis scorul în minutul 26, moment în care Benzema a decis să iasă la rampă. Hamdallah a restabilit egalitatea după şutul-centrare al francezului. În minutul 55, fostul star de la Real Madrid şi-a adus echipa în avantaj cu un şut de la 25 de metri care s-a oprit în vinclul porţii adverse. Până la final, tabela nu s-a mai modificat iar Al Ittihad a câştigat cu 2-1 partida ce a contat pentru Cupa Campionilor Cluburilor Arabe.