VIDEO | Rezumate La Liga. Real Madrid a condus de două ori, dar a pierdut cu Villareal. Barcelona, aproape campioană în Spania

La Liga

Surpriză uriaşă în Spania. Real Madrid a condus-o de două ori pe Villareal, dar a pierdut dramatic. Barcelona se poate distanţa în fruntea clasamentului la 15 puncte de madrileni după pasul greşit făcut de aceştia.

Real Madrid - Villareal 2-3

Realul lui Ancelotti s-a relaxat după succesul la scor cu Barcelona. Albii au pierdut pe Bernabeu cu Villarreal.

Villarreal a răpus-o pe Real Madrid cu eurogolul lui Chukwueze.

Echipa lui Ancelotti marcase prima, cu mare noroc. Pau Torres şi-a dat autogol. La pauză a fost 1-1. Chukwueze a înscris.

Imediat după ieşirea de la cabine, Vinicius a trecut ca prin brânză şi şi-a adus echipa în avantaj.

Dar ”Submarinul galben” a revenit incredibil în ultimele 20 de minute. Morales şi Chukwueze au marcat, iar Real Madrid a rămas fără victorie cu Villarreal în ultimele patru meciuri din La Liga.

Real Sociedad - Getafe 2-0

Sociedad continuă să fie revelaţia sezonului în La Liga. Bascii au bătut-o pe Getafe cu 2 la 0 şi sunt siguri de locul 4 la finalul etapei.

Oyarzabal a declanşat nebunia în San Sebastian. Kubo a stabilit scorul final din pasa lui Merino.

Osasuna - Elche 2-1

Abde a fost eroul Osasunei cu lanterna roşie Elche. Marocanul a marcat splendid şi a întors rezultatul pentru echipa lui Arrasate, cu două goluri.

Morente a deschis scorul în prima repriză. Abde a egalat cu 20 de minute înainte de final.