VIDEO | Rezumate Serie A. Lazio, trei puncte cruciale cu Juventus. Dybala, eroul lui Mourinho. Verona şi Cremonese, victorii dramatice

Serie A

Lazio a învins-o pe Juventus, Dybala a fost eroul lui Mourinho la Torino, iar Verona şi Cremonese au revenit spectaculos în ultimele minute şi şi-au câştigat fiecare dramatic meciurile.

Lazio - Juventus 2-1

Lazio si Juventus au oferit un derby spectaculos. Echipa lui Sarri si -a consolidat locul secund, dupa ce a câştigat cu 2 la 1.

Lazio a doborât-o pe Juventus şi a profitat de pasul greşit al lui Milan şi Inter.

Milinkovic-Savic a deschis scorul pentru biancoceleşti la o fază la care Juventus a cerut fault în atac.

Rabiot a egalat după patru minute şi la cabine s-a intrat cu 1-1.

Zacagni a readus-o în avantaj pe Lazio, după o pasa de geniu a lui Luis Alberto. Lovitura de cap a lui Vlahovic s-a dus peste poartă.

Lazio a câştigat cu 2 la 1 şi Ştefan Radu s-a bucurat cu Zacagni după fluierul final.

AC Torino - Roma 0-1

Roma a urcat pe podium în Serie A. Echipa lui Mourinho a câştigat la Torino.

Dybala a marcat singurul gol al confruntării. Argentinianul a înscris din penalty în minutul 10 şi a ajuns la 11 goluri în acest sezon din Serie A.

Fiorentina - Spezia 1-1

S-a încheiat seria excepţională a Fiorentinei. După cinci etape la rând cu victorie, trupa viola a remizat pe teren propriu cu Spezia.

Wisniewski şi-a dat autogol în minutul 25, dar oaspeţii au revenit repede. Nzola a stabilit scorul final în minutul 32.

Udinese - Monza 2-2

Udinese şi Monza au oferit un spectacol cu patru goluri.

Gazdele au marcat primele, prin Lovric. La 10 minute după pauză, era deja 1 la 2. Colpani a egalat, iar Rovella a adus-o pe nou-promovată în avantaj.

Udinese a smuls un punct în prelungiri. Beto a înscris din penalty, iar meciul s-a încheiat 2 la 2.

Verona - Sassuolo 2-1

Verona a obţinut o victorie uriaşă pentru salvarea de la retrogradare.

Sassuolo a marcat prima, prin Harroui şi a condus până în minutul 84. Ceccherini a egalat.

În ultimul minut, Consigli a gafat incredibil, iar Gaich a înscris golul victoriei.

Rezultatele înregistrate sâmbătă în etapa a 29-a din Serie A:

• Udinese – Monza 2-2 (Lovric 18, Beto 90+2 penalti / Colpani 48, Rovella 56)
  • Fiorentina – Spezia 1-1 (Wisniewski 25 autogol / Nizola 32)
  • Atalanta – Bologna 0-2 (Sansone 49, Orsolini 86)
  • Sampdoria – Cremonese 2-3 (Leris 15, Lammers 66 / Ghiglione 35, Lochoshvili 85, Sernicola 90+5)
  • Torino – AS Roma 0-1 (Dybala 8 penalty)
  • Verona – Sassuolo 2-1 (Ceccherini 84, Gaich 90+5 / Harroui 34)

Afla mai multe despre: serie alazio juventusdybala