Antonio Sefer i-a convins pe israelieni că-şi merită banii! A marcat şi a pasat decisiv pentru Hapoel Beer Sheva în ultimul meci de campionat

Hapoel Beer Sheva a pus capăt seriei de trei meciuri consecutive fără victorie şi s-a impus în meciul cu Hapoel Ierusalim din etapa a cinea din campionatul Israelului.

Antonio Sefer a fost titular a fost titular pentru formaţia câştigătoare, a înscris în minutul cinci şi a pasat decisiv o jumătate de oră mai târziu, la reuşita semnată de Miguel Vitor. Kimala a închis tabela la 3-0 cu 10 minute înainte de final. Fotbalistul crescut de Oţelul Galaţi a ieşit de pe teren în minutul 79 şi a fost aplaudat de un stadion întreg. Pentru Sefer a fost al doilea gol şi a doua pasă decisivă în cinci meciuri de campionat.

Graţie acestui rezultat, Hapoel Beer Sheva a urcat până pe locul cinci, la cinci lungimi distanţă de liderul Maccabi Tel Aviv.

Afla mai multe despre: seferbeer shevaisrael