"Azi am avut noroc". Singurul aspect care l-a mulţumit pe Gică Hagi după victoria cu Sepsi: "Astea sunt momentele"

Farul Constanța

Managerul Farului Constanţa, Gică Hagi, a recunoscut superioritatea lui Sepsi în anumite aspecte ale meciului de la Sfântu Gheorghe şi a vorbit despre Oţelul, următoarea adversară din Superliga.

Gică Hagi a recunoscut că a câştigat cu noroc meciul Sepsi - Farul

Farul Constanţa a învins luni, în deplasare, scor 1-0, formaţia Sepsi OSK, într-un meci din etapa a 26 a Superligii. Sebastian Colţescu a ajuns la 382 de meciuri conduse în prima ligă românească şi a validat golul controversat marcat de campioana României, când fotbaliştii gazdelor au acuzat că mingea n-a trecut de linia porţii.

Gică Hagi a oferit concluziile victoriei norocoase, aşa cum a numit-o, iar defensiva l-a mulţumit, după partida fără gol primit.

"Ştiam că întâlnim o echipă bună, care ştie fotbal. Am suferit şi cred că victoria ne mulţumeşte, dar în rest Sepsi a făcut un meci foarte bun. Am avut şi noi momentele noastre după minutul 60, am făcut şi noi presiune pe linia lor de fund şi au venit ocaziile. Sepsi a făcut un meci bun. Aşa sunt toate meciurile, când eşti aproape acolo, când toată lumea se luptă, meciuri în care trebuie să o faci bine în teren.

Azi am avut noroc, dar ei au dominat meciul, au avut posesia, iar noi ne-am apărat bine şi mă bucur, că astea sunt momentele. Toate meciurile sunt grele, întâlnim Oţelul, care aleargă, face presiune, care 90 de minute aleargă, face lucruri. Vor fi mici detalii care vor face diferenţa, sper să ne apărăm la fel de bine", a declarat Gică Hagi.

Afla mai multe despre: gica hagigica hagi sepsi farulsepsi farul