Florinel Coman a făcut anunţul. Când va reveni după ce a ”sărit trei metri” şi a ”făcut injecţii la pauza” meciului cu Rapid

Florinel Coman (25 de ani) şi-a anunţat revenirea pe terenul de joc, după ce a fost victima faultului grosolan făcut de Răzvan Onea (24 de ani), în derby-ul cu Rapid.

Florinel Coman a ieşit ”şifonat” din derby-ul cu Rapid, pierdut la limită de FCSB, în urma căruia s-a declanşat un scandal imens în fotbalul românesc pe tema manierei de arbitraj a brigăzii conduse de Horaţiu Feşnic.

Dacă Onea, cel care l-a atacat extrem de dur, a fost sancţionat doar cu ”galben”, Coman a avut de suferit pe toată durata meciului, dar şi în pauza dintre cele două reprize, atunci când a făcut injecţii.

Totuşi, Florinel Coman a anunţat că este refăcut complet şi gata de joc pentru duelul dintre FCSB şi Universitatea Craiova, care se va disputa duminică, 30 aprilie, de la ora 21:00, pe Orange Sport 1 şi Orangesport.ro.

”Sunt bine, m-am recuperat. De vineri sunt la antrenament şi mergem să luăm 3 puncte la Craiova”, a declarat Coman, într-un live pe TikTok făcut de liderul galeriei FCSB, Gigi Mustaţă.

Florinel Coman este într-o formă de zile mari în acest play-off, unde a reuşit trei goluri în cinci meciuri, multe dintre ele decisive.

FCSB şi Universitatea Craiova sunt vecine de clasament. Bucureştenii se află pe locul 3, cu 37 de puncte, în timp ce oltenii sunt pe 4, cu 35 de puncte.

Reacţia lui Coman după ce a fost victima lui Onea

(n.r. despre intrarea lui Onea) Aţi văzut cum am sărit trei metri. Cum vi s-a părut? Nu am putut să mai alerg, am şchiopătat, am făcut injecţii la pauză, e normal? Chiar am vorbit la final cu arbitrul, chiar a arbitrat super, asta este" , afirma jucătorul FCSB-ului după derby-ul pierdut cu Rapid.

Afla mai multe despre: fcsbflorinel coman