Inter şi-a făcut ”încălzirea” pentru finala Champions League! Milanezii au revenit împotriva Fiorentinei şi au câştigat Cupa Italiei

Inter Milano

La aproximativ două săptămâni înaintea finalei Champions League, Inter a jucat în ultimul act al Cupei Italiei şi s-a impus, scor 2-1, în faţa Fiorentinei.

Inter şi-a făcut ”încălzirea” pentru finala Champions League

Echipa Inter Milano a învins miercuri formaţia AC Fiorentina, scor 2-1, în finala Cupei Italiei, câştigând trofeul pus în joc.

Interiştii au fost conduşi cu 1-0 şi au revenit prin dubla lui Lautaro Martinez.

Pe Stadion Olimpico, din Roma, Fiorentina a deschis scorul  prin Nicolas Gonzalez, în minutul 3.

Inter a început cursa pentru egalare, pe care a concretizat-o în minutul 29, prin Lautaro Martinez.

Acelaşi jucător a reuşit dubla în minutul 37, aducându-şi echipa în avantaj la pauză, scor 2-1.

În repriza secundă Inter şi Fiorentina şi-au împărţit ocaziile, dar nu s-a mai înscris, iar deţinătoarea trofeului, Inter Milano câştigă şi ediţia 2023 a Cupei, punându-şi în vitrină al zecelea trofeu din această competiţie.

Afla mai multe despre: inter