Mirel Rădoi, prima victorie la Al Tai. Evoluţie solidă în campionatul Arabiei Saudite

S-a terminat ghinionul pentru Mirel Rădoi. Fostul selecţioner a obţinut prima victorie la Al Tai, în Arabia Saudită.

Formaţia Al Tai, antrenată de Mirel Rădoi, s-a impus în partida cu Al Ettifaq, scor 2-0, în etapa a 16-a din campionatul Arabiei Saudite.

A fost un succes convingător. Al Tai a deschis scorul în minutul 20, prin Mukhtar Ali, iar Amir Sayoud a mărit avantajul în minutul 63. Rezultatul final, 2-0 pentru gruparea tehnicianului român.

A fost prima victorie pentru fostul selecţioner la Al Tai, după ce pierduse precedentele două meciuri.

De asemenea, a fost şi primul succes pentru formaţia saudită după cinci meciuri consecutive.

În clasament, datorită acestei victorii, Al Tai a urcat pe locul 9, cu 21 de puncte.

Tot în această etapă, Cristiano Ronaldo a fost one-man-show în victoria obţinută de Al Nassr contra echipei Al Wehda, scor 4-0.

Veteranul portughez a marcat toate cele patru goluri ale echipei sale şi a ajuns la cinci reuşite în patru meciuri jucate la Al Nassr.

Afla mai multe despre: stranierial tai