Reacţia lui Florinel Coman după un an de ”secetă”: ”Am avut crampe. Sunt mulţumit că am evoluat azi multe minute”

Florinel Coman a tras concluziile după victoria spectaculoasă a FCSB-ului în faţa formaţiei Saburtalo, una în care a purtat chiar şi banderola de căpitan în urma plecării lui Florin Tănase.

Florinel Coman, după un an de ”secetă”: ”Am avut crampe. Sunt mulţumit că am evoluat azi multe minute”

FCSB a învins cu 4-2 pe Saburtalo, din Georgia, şi s-a calificat în turul al treilea preliminar al Conference League.

Florinel Coman, unul din marcatorii echipei FCSB în meciul cu Saburtalo, e fericit pentru calificare şi speră ca FCSB să meargă mai departe, în grupele Conference League.

”Am avut multe ocazii, per total suntem mulţumiţi că ne-am calificat. Am pierdut puţin controlul, dar noi am intrat ca să câştigăm.

Sunt fericit că am marcat şi că ne-am calificat, dovedind că suntem un grup puternic.

Banderola a fost o motivare în plus şi sper să trag echipa după mine, să ajungem la un alt nivel. Suporterii ne-au ajutat mult, sunt cei mai frumoşi din România!”, a declarat Florinel Coman, după meci.

Coman a vorbit şi despre momentele mai puţin plăcute ale meciului.

Marcator în minutul 80, al celui de-al treilea gol dat de FCSB, noul căpitan a reuşit astfel primul său gol după o pauză de un an. Nu mai marcase, într-un meci oficial, de pe 29 iulie 2021.

”Am avut crampe, pentru că nu am jucat foarte mult până acum. Sunt mulţumit că am evoluat azi multe minute pentru că trebuie să revin la normal şi să mă pun la punct cu pregătirea fizică”, a adăugat jucătorul de 24 de ani.

Afla mai multe despre: fcsbconference league