SUA, învinsă la ea acasă. Panama, victorie la limită într-un meci cu două cartonaşe roşii, împotriva gazdelor de la Copa America

Fotbal internațional

Selecţionata Uruguayului a învins, joi seară, naţionala Boliviei, scor 5-0, în etapa a doua a grupei C de la Copa America. Tot în grupa C, Panama a învins SUA, scor 2-1.

Golurile Uruguayului au fost marcate de Pellistri (8), Nunez (21), Araujo (77), Valverde (81) şi Betancur (89).

La meciul Panama - SUA, pentru panamezi au punctat Blackman (26) şi Fajardo (83), iar pentru americani a înscris Balogun (22).

În minutul 5, americanii au avut un gol anulat pe motiv de offside. În minutul 18, Timothy Weah a văzut cartonaşul roşu. În repriza secundă, Carrasquilla a văzut şi el cartonaşul roşu direct, pentru un fault.

În ultima etapă, SUA înfrunta Uruguay, în Kansas, în timp ce Panama şi Bolivia se vor duela în Florida.