Din 2015, FCSB şi CSA Steaua se luptă pentru palmaresul şi marca Stelei Bucureşti, cel mai de succes club din istoria fotbalului românesc.
Din 2015, FCSB şi CSA Steaua se luptă pentru palmaresul şi marca Stelei Bucureşti, cel mai de succes club din istoria fotbalului românesc.
Gheorghe Mustaţă, liderul Peluzei Nord, s-a declarat deranjat de afirmaţiile făcute de MM Stoica, managerul FCSB, care a spus că nu e interesat ca roş-albaştri să mai joace în Ghencea. Mustaţă a spus că suporterii FCSB îşi doresc în Ghencea, însă clubul lui Gigi Becali nu-şi doreşte să mai ajungă pe noua arenă a Stelei de frica suporterilor de la Peluza Sud.
Gigi Becali (62 de ani) a vorbit din nou despre posibilitatea ca FCSB să joace pe noul stadion din Ghencea. Patronul roş-albaştrilor a preferat să fie misterios în loc să dea un răspuns concret. În schimb, Becali a trimis o "săgeată" către Florin Talpan, juristul CSA Steaua.