Un fotbalist al Rapidului, pedepsit de Adi Mutu la meciul cu FC Botoşani? ”Se bazează pe ceva când ia deciziile astea, dar nu a fost inspirat” | EXCLUSIV

Rapid

În a 13-a etapă a Ligii 1, Rapid a fost la un pas de a fi înfrântă de FC Botoşani, pe teren propriu. Partida s-a încheiat 1-1, după ce Junior Morais i-a salvat pe giuleşteni cu un gol fabulos de la distanţă.

În acest campionat, Rapid reuşise să câştige fiecare meci disputat pe teren propriu, pierzând puncte numai în deplasare.

Însă, partida cu Botoşani s-a dovedit a fi mult mai grea pentru giuleşteni decât se aşteptau, iar aceştia s-au chinuit să obţină chiar şi un punct.

Alexandru Ţigănaşu a reuşit să deschidă scorul în minutul 38, după ce a profitat de neatenţia din defensiva Rapidului, în timp ce Junior Morais a obţinut egalarea, în minutul 83.

După fluierul final, deşi s-a simţit iar lezat de jocul adversarului, Adi Mutu şi-a recunoscut greşeala de la ultimele meciuri şi nu a mai criticat fotbalul practicat de adversar.

”Briliantul” a recunoscut că trebuie să îşi vadă de echipa sa şi atât, însă un fost conducător din Giuleşti este de părere că tehnicianul nu şi-a făcut bine planul tactic la acest meci.

Constantin Zotta a evidenţiat că Adi Mutu nu l-a introdus pe Alex Ioniţă pe teren în minutul 20, în locul accidentatului Papeau, ci pe Andrei Ciobanu, care nu a făcut un meci senzaţional.

Un fotbalist al Rapidului, pedepsit de Adi Mutu la meciul cu FC Botoşani?

Înlocuit înainte de pauză şi în meciul precedent, moderatorul Silviu Tudor Samuilă a întrebat dacă acestea ar putea fi că Mutu l-ar pedepsi pe Ioniţă, dar Zotta nu a dat de înţeles că acesta ar fi cazul.

La Rapid, chiar credeam că cu aceste transferuri sunt sunt soluţii, multe variante, iată că nu prea au fost schimbările pe care le aşteptau fanii rapidişti.

(n.r. l-a pedepsit pe Ioniţă prin a îl introduce pe Ciobanu în locul lui Papeau?) Nu a fost cea mai bună schimbare, Mutu nu a fost inspirat.

Mai târziu, îl introduce pe Ioniţă şi nu într-o poziţie care să îl avantajeze, în stânga, are câteva realizări, dar prea mici.

Nu ştim la ce s-a gândit, el ştie mai multe, se bazează pe ceva când ia deciziile astea. Ciobanu nu a făcut cel mai bun meci azi”, a declarat Constantin Zotta, la Orange Sport.

Afla mai multe despre: alex ioniţă