VIDEO | Andrea Compagno, gol la debutul pentru FCSB! Florinel Coman l-a servit perfect pe italian

Andrea Compagno (26 de ani) a fost titularizat încă de la primul meci la FCSB şi a reuşit să îşi înceapă cu dreptul cariera în roş-albastru. În a doua repriza a duelului cu Farul, italianul a reuşit să marcheze şi să reducă din diferenţă.

Andrea Compagno, gol la debutul pentru FCSB

În căutarea unui nou atacant, întrucât patronul a fost nemulţumit de Ianis Stoica, FCSB l-a identificat pe Andrea Compagno ca varianta ideală petnru vicecampioană.

Gigi Becali a plătit 1,5 milioane de euro pentru a îl achiziţiona pe italian şi s-a decis ca acesta să fie titular încă din primul meci la club.

Iar italianul nu a dezamăgit. După ce a ratat o şansă importantă în prima repriză, când Aioani i-a blocat lovitura de cap, Compagno a reuşit să marcheze primul gol în tricoul roş-albastru.

Condusă cu 2-0 încă de la pauza partidei, fostul golgheter al lui FC U Craiova a redus din diferenţă, din pasa lui Florinel Coman, punctând pentru a şasea oară în acest campionat.

Afla mai multe despre: andrea compagno