VIDEO | Barcelona, victorie chinuită cu Almeria, ultima clasată din La Liga. Sergi Roberto, ”eroul” lui Xavi

FC Barcelona

Barcelona a obţinut o victorie extrem de importantă şi foarte muncită în meciul disputat în compania ultimei clasate din La Liga.

VIDEO | Barcelona, victorie la limită cu ultima clasată. Sergi Roberto, ”eroul” neaşteptat al lui Xavi

FC Barcelona a învins miercuri seara, pe teren propriu, scor 3-2, formaţia Almeria, într-un meci din etapa a 18-a din La Liga.

Catalanii au avut un adversar tenace în Almeria, ultima clasată din La Liga.

Gazdele au deschis scorul prin Raphinha, în minutul 33, dar au fost egalate în minutul 41, prin golul lui Leo Baptista, care a avut nevoie de VAR pentru a fi validat.

Sergi Roberto a adus-o pe Barcelona în avantaj cu o lovitură de cap, în minutul 60, din pasa lui Raphinha, însă oaspeţii au egalat din nou, în minutul 71, prin Edgar Gonzalez.

Barcelona a reuşit să înscrie golul victoriei în minutul 83, când Sergi Roberto a marcat din pasa lui Lewandowski şi a adus trei puncte imense şi extrem de necesare formaţiei lui Xavi.

Astfel, în clasament, Barcelona este pe locul 3, cu 38 de puncte, iar Almeria este ultima, cu 5 puncte şi fără victorie.

Afla mai multe despre: barcelonaxavila liga