VIDEO | "Blestemul" penalty-urilor l-a lovit din nou pe Saka! După ce a ratat, West Ham a reuşit să-i pună piedică lui Arsenal în lupta pentru titlul din Premier League

Premier League

Rezumatele zilei din Premier League.

West Ham - Arsenal 0-2

Arsenal a făcut un pas greşit care ar putea s-o coste titlul. Tunarilor le-a scăpat victoria printre degete cu West Ham. Jesus a deschis repede scorul după start. Meciul a părut ca rezolvat, când Odegaard a făcut 2-0 trei minute mai târziu.

Benrahma a readus-o pe West Ham în meci, cu un gol din 11 metri. De partea cealaltă, Saka a ratat inexplicabil un penalty cât un campionat. Bowen le-a smuls punctul tunarilor cu golul de 2-2.

Nottingham - Manchester United 0-2

Manchester United s-a împus pe terenul lui Forest şi a revenit pe podium.  Antony a deschis scorul cu primul său gol din Premier League. Bruno Fernandez a izbit transversala cu o bombă în minutul 56. Nottingham n-a contat în atac şi Dalot a făcut 2-0 din assistul aceluiaşi Antony.

Portughezul i-a mulţumit într-un mod original pentru pasa decisivă. Pentru diavoli este a treia victorie la rând în campionat, în timp ce Forest are un singur succes în ultimele trei luni.

Afla mai multe despre: west ham arsenal 2-2nottingham manchester united 0-2