VIDEO | Fază incredibilă în U Craiova 1948 - FC Argeş! Oltenii au scăpat de un cartonaş roşu cu mare şansă. Ce s-a întâmplat

Danny Henriques (25 de ani), fundaş central al U Craiova 1948, a scăpat de o eliminare cu mare şansă. Batavului i s-a arătat iniţial cartonaşul roşu, dar decizia a fost anulată, din cauza unui offside.

VIDEO | Fază incredibilă în U Craiova 1948 - FC Argeş

După înfrângerea suferită de Chindia sâmbătă, FC Argeş avea şansa de a urca pe un loc de baraj cu o victorie pe terenul lui U Craiova 1948, dar piteştenii nu au început bine meciul.

La pauză, oltenii aveau deja 2-0, însă Zebic a redus din diferenţă în minutul 58, iar echipa oaspete a început să spere din nou la egalare.

Pe final de joc, piteştenii credeau că au primit o şansă nesperată, după ce Danny Henriques a încasat un cartonaş roşu, însă eliminarea sa a fost anulată de central, din cauza unui offside.

Afla mai multe despre: danny henriques