VIDEO | FCSB - Rapid 1-5. Roş-albaştrii au încheiat sezonul cu o înfrângere ruşinoasă! Octavian Popescu a fost eliminat

FCSB a pierdut partida cu Rapid, scor 1-5, ultimul meci din acest sezon competiţional pentru cele două echipe.

VIDEO | FCSB - Rapid 1-5 (min 57 Octavian Popescu / min 6 Luckassen, min 16 Pănoiu, min 26 Iacob, min 68, 78 Funsho)

Echipele de start

• FCSB: Târnovanu - Pantea, Dawa, Haruţ, Radunovic - Olaru, Şut, Radaslavescu - Miculescu, Compagno, Fl. Coman
  • Rezerve: A. Vlad, V. Creţu, Oct. Popescu, Omrani, Sorescu, Ov. Popescu, B. Nikolov, David Popa, Cordea
  • Rapid Bucureşti: Drăghia - Onea, Săpunaru, P. Iacob, Fl. Ştefan - Kait, Al. Albu, Papeau - Pănoiu, Luckassen, Funsho
  • Rezerve: George Ungureanu, D. Grigore, J. Morais, Crivac, Sefer, Al. Ioniţă II, Ignat, Al. Stan, Costache

Min 90+3: Final de meci.

Min 78: GOOOOOOOOOOOOL! Funsho reuşeşte dubla din pasa lui Onea!

Min 68: GOOOOOOOL Rapid. Funsho a marcat golul de 4-1.

Min 62: Tavi Popescu este eliminat după un fault făcut asupra lui Funsho.

Min 58: GOOOOOL FCSB! Octavian Popescu are o execuţie superbă din interiorul careului şi îl învinge pe Drăghia.

Min 47: Cartonaş galben pentru Coman.

Min 46: A început repriza secundă. Trei schimbări la pauză la FCSB: intră Omrani, Creţu şi Octavian Popescu, ies Miculescu, Radaslavescu şi Pantea.

Min 45+6: Pauză!

Min 34: Partida a fost întreruptă din cauza suporterilor FCSB-ului care au aruncat cu torţe şi au avut scandări rasiste la adresa giuleştenilor.

Min 31: Ocazie FCSB. Rădăslăvescu şutează pe lângă poarta apărată de Drăghia.

Min 26: GOOOOOOOOOOOOL! Iacob marchează golul de 3-0 după o lovitură de colţ a giuleştenilor.

Min 16: GOOOOOOOOOOL Rapid. Pănoiu marchează golul de 2-0.

Min 6: GOOOOOOOOOOL Rapid. Luckassen a deschis scorul pe Arena Naţională din pasa superbă a lui Papeau.

Min 1: A început partida de pe Arena Naţională!

FCSB oferă o ultimă reprezentaţie în acest sezon în faţa propriilor fani, după eşecul din deplasare cu Farul, meci ce i-a scos matematic pe roş-albaştri din lupta pentru titlu. De cealaltă parte, Rapid a dezamăgit la rândul ei în ultima etapă, după ce a pierdut pe teren propriu contra lui CSU Craiova, scor 2-3., partidă în care giuleştenii au evoluat aproape o repriză cu un om în plus.

Meciul nu mai are nicio miză în imaginea clasamentului final. FCSB va termina play-off-ul pe locul doi, dat fiind faptul că se alfă la patru puncte în spatele Farului şi la patru puncte în faţa CFR-ului. Rapid se va clasa pe locul cinci, având cinci puncte în spatele Universităţii Craiova şi nouă peste Sepsi.

Cu toate acestea, echipa antrenată de Charalambous are de luat o revanşă în faţa rapidiştilor, după ce partida din tur din Giuleşti s-a încheiat cu victoria gazdelor. La final, jucătorii şi staff-ul FCSB-ului au acuzat vehement arbitrajul lui Horaţiu Feşnic.

Partida dintre FCSB şi Rapid va fi arbitrată de o brigadă, care-l va avea la centru pe Sebastian Colţescu.

Afla mai multe despre: fcsbrapid