VIDEO | PSG - Dinamo 33-26. Jucătorii pregătiţi de Xavi Pascual, învinşi cu uşurinţă la Paris

Handbal

Dinamo a fost învinsă de PSG în antepenultima etapă a grupelor Ligii Campionilor, scor 33-26.

Deja calificată în faza eliminatorie a Ligii Campionilor, Dinamo a pierdut cu PSG. Străinii din trupa dulăilor au impresionat.

Dinamo a ţinut aproape în meciul cu PSG, din deplasare, doar în prima repriză. Parizienii au intrat totuşi în avantaj la pauză, scor 17-14.

În partea a doua diferenţa de valoare s-a văzut şi pe tabelă, iar la final francezii s-au impus cu 33-26.

Cei mai buni marcatori ai lui Dinamo au fost interii naturalizaţi români: Kuduz a înscris de şapte ori, iar Humet de şase ori.

Dan Racoţea a fost cel mai fericit - a înscris în premieră în Liga Campionilor.

Dinamo rămâne pe poziţia a cincea în grupă, iar săptămâna viitoare joacă meciul decisiv pentru poziţia a patra cu danezii de la GOG.

Afla mai multe despre: dinamo