VIDEO | Spectacol în Liga 2! Slobozia şi Steaua au jucat într-un meci cu patru goluri. Final dramatic şi ce se întâmplă în clasamentul campionatului

Steaua

CSA Steaua a remizat, vineri, în deplasare, scor 2-2, cu echipa Unirea Slobozia, într-un meci din etapa a 17-a a Ligii 2, prima din acest an.

VIDEO | Slobozia - Steaua Bucureşti 2-2, în Liga 2

Steaua a deschis repede scorul la Slobozia. Dinu şi-a dat autogol. Rus a stabilit scorul pauzei după o gafă a portarului stelist.

În repriza secundă, golurile s-au marcat în doar trei minute. Mai întâi, Chipirliu a înscris, după ce portarul Sloboziei îi apărase penalty-ul. Perju a egalat imediat, iar Slobozia a ratat de puţin victoria pe final.

Trupa lui Enache a lovit de două ori bara, iar tabela a rămas blocată la doi. Steaua rămâne lider în liga a doua, în timp ce Slobozia se menţine pe loc de playoff.

Alb-albaştrii au 34 de puncte, în timp ce Slobozia este pe 4, cu 30 de puncte.

Programul celorlalte partide ale etapei din Liga 2

Feb 25, 2023 11:00          CS Minaur Baia Mare - CS Concordia Chiajna

Feb 25, 2023 11:00          SC Fotbal Club Ripensia Timişoara -  FC Unirea Dej

Feb 25, 2023 11:00          FC Metaloglobus Bucureşti - ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Feb 25, 2023 11:00          AFK Csikszereda Miercurea Ciuc - AFC Progresul 1944 Spartac

Feb 25, 2023 11:00          CSC Dumbrăviţa - Politehnica Timişoara

Feb 25, 2023 11:00          ACSM Politehnica Iaşi - CSC 1599 Şelimbăr

Feb 25, 2023 12:00          CSM Slatina - ACS Suporter Club Oţelul Galaţi

Feb 27, 2023 17:00          SC Dinamo 1948 SA - AFC Unirea Constanţa

Afla mai multe despre: slobozia steaualiga 2