Ana Bogdan a fost aproape de o victorie uriaşă la WTA Roma! A condus-o pe favorita 5, iar ultimul set s-a încheiat la limită. Surprize în alte meciuri ale turneului

Tenis

Ana Bogdan, locul 59 WTA, a fost eliminată, joi, în turul doi al turneului de categorie WTA 1000 de la Roma, de favorita 5, sportiva franceză Caroline Garcia (4 WTA).

Ana Bogdan nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în turul doi

Garcia s-a impus cu scorul de 6-4, 3-6, 7-5.

Au mai fost eliminate joi, de asemenea în turul doi, Gabriela Ruse şi Irina Begu.

Premiul pentru participarea în turul doi este de 12.652 de euro şi 35 de puncte.

Sabalenka şi Pegula, favoritele 2 şi 3, au fost eliminate în turul doi la Roma de jucătoare de dincolo de locul 130 WTA

Jucătoarele Arina Sabalenka şi Jessica Pegula, locurile 2 şi 3 WTA, au fost eliminate, joi, în turul doi al turneului de categorie WTA 1000 de la Roma.

Sabalenka a fost învinsă de americanca Sofia Kenin, scor 7-6 (4), 6-2, într-o oră şi 38 de minute. Kenin ocupă locul 134 în clasamentul mondial.

Pegula a pierdut în faţa compatrioatei sale Taylor Townsend, scor 6-2, 3-6, 6-3. Townsend este numărul 168 mondial.

Favoritele 2 şi 3 au jucat la Roma direct în turul doi.

Afla mai multe despre: ana bogdan