Campioane europene! Ionela Cozmiuc, victorie fabuloasă şi medalie de aur la simplu vâsle. Ioana Vrînceanu şi Roxana Anghel au terminat pe primul loc dublu ramegalerie foto

Sporturi

Sportiva Ionela Cozmiuc a câştigat medalia de aur în proba de canotaj, la simplu vâsle feminin categorie uşoară, la Campionatele Europene de la Bled. De asemenea, Ioana Vrînceanu şi Roxana Anghel au obţinut medalia de aur la dublu rame feminin.

Ionela Cozmiuc, victorie fabuloasă şi medalie de aur la simplu vâsle feminin categorie uşoară

În ultimii 500 de metri, Ionela a fost fabuloasă şi a trecut de sportiva din Grecia, care a condus până atunci.

Ea a terminat cursa în 7 minute şi 32 de secunde.

Cozmiuc a fost urmată de sportivele din Grecia şi Cehia.

Ioana Vrînceanu şi Roxana Anghel, laureate la dublu rame

A urmat încă un aur pentru România la CE de canotaj. Ioana Vrînceanu şi Roxana Anghel au laureate la dublu rame feminin

Sportivele noastre au făcut o cursă foarte bună cu un finish extraordinar în Finala A de azi, cursă pe care au terminat-o cu un timp de 06:56.40.

Afla mai multe despre: campionat european canotajionela cozmiucioana vrînceanuroxana anghel