FCSB a tremurat serios pentru calificare, dar Gigi Becali nu a intrat în panică. ”Nu am avut nicio emoţie”

FCSB s-a calificat în turul trei preliminar din Conference League, joi seară, după ce a învins-o pe TSKA 1948 Sofia, acasă, scor 3-2.

În partida tur, din Bulgaria, FCSB s-a impus cu 1-0. Aşadar, cu 4-2 la general, formaţia antrenată de Elias Charalambous şi Mihai Pintilii s-a calificat în turul trei preliminar din Conference League. În turul trei preliminar din Conference League, FCSB va înfrunta una dintre cele mai puternice formaţii din Danemarca, Nordsjaelland.

Deşi a întâlni o formaţie extrem de modestă, vicecampioana României a trăit periculos partea a doua a meciului. Pedrinho a egalat la unu în minutul 49, iar reuşita lui Daskalov din minutul 68 le-a dat mari bătăi de cap roş-albaştrilor. Cu toate acestea, Djokovic a egalat cu şase minute înainte de final, iar Tavi Popescu a dat lovitura de graţie în prelungiri.

”S-a întâmplat... Au dat două goluri din întâmplare. Nu am avut nicio emoţie! Ce? Se prelungea meciul şi băteam în prelungiri!”, a declarat Gigi Becali, potrivit Gsp.ro.

Un fost jucător de la FCSB se ia de Gigi Becali după calificarea cu mari emoţii: ”A bulversat echipa cu schimbările”

Fostul mijlocaş al Stelei şi al naţionalei Camerunului, Nana Falemi a comentat victoria FCSB şi l-a ”înţepat” pe patronul roş-albaştrilor, Gigi Becali.

”Suntem în grafică, avem puncte pozitive. În ultimele meciuri Gigi a greşit mereu schimbările, nu simte momentul, nu simte schimbările, nu au produs efect pozitiv. Schimbările lui au efect negativ. Ăsta e adevărul. El cu schimbările astea bulversează echipa, nu schimbi fundaşul central, doar dacă greşeşte!”, a declarat Falemi la Orange Sport.

Afla mai multe despre: fcsbsepsi