”O spun în premieră”. Mihai Stoica, prima reacţie după victoria crucială a FCSB-ului în Bănie: ”Merită respectul tuturor suporterilor stelişti” | EXCLUSIV

FCSB a ieşit victorioasă din duelul cu Universitatea Craiova, iar Mihai Stoica (58 de ani) a tras şi el concluziile cu privire la cele trei puncte extrem de importante în lupta la titlu pe care le-au obţinut bucureştenii în Bănie.

FCSB a câştigat dramatic derby-ul cu Universitatea Craiova, scor 2-1, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii.

Compagno şi Sorescu au marcat pentru bucureşteni, în timp ce Koljic a redus din diferenţă în minutul 90+4, din penalty.

În minutul 83, la scorul de 1-0 pentru FCSB, Craiova a beneficiat de un prim penalty, dar Ivan a executat execrabil, mai mult bărbierind mingea decât lovind-o.

La o zi distanţă, Mihai Stoica a fost invitat în studioul Orange Sport pentru a-şi exprima opiniile cu privire la duelul ce a avut loc în Bănie.

Oficialul FCSB-ului recunoaşte că victoria roş-albaştrilor a fost una norocoasă şi evidenţiat doi jucători din echipa sa, ”care merită respectul tuturor suporterilor stelişti pentru că au jucat accidentaţi”.

”Sub aspectul jocului, Craiova merita mai mult. Noi ne-am dus acolo nu neapărat carne de tun, dar ne-am dus acolo fără Tamm şi Edjouma, doi jucători importanţi care nu lipseau, erau titulari incontestabili.

Ne-am dus acolo, şi o spun în premieră, cu Tavi Popescu şi Coman care au făcut eforturi pentru care merită respectul tuturor suporterilor stelişti pentru că au jucat accidentaţi.

Octavian a avut o durere foarte mare în zona fesei şi la orice mişcare simţea ca un cuţit o durere foarte mare, iar Coman a jucat cu o contuzie foarte puternică cu care a jucat şi la meciul cu Rapid.

Trei zile nu se antrenase cu echipa. A primit o minge în tibie (n.r. la antrenamente) şi a devenit invalid, nu mai putea de durere. După ce a fost lovit, numai dacă te atingi nu mai poţi.

Am câştigat cu multă şansă. Târnovanu a apărat foarte bine. Şpagatul ăla a fost excepţional.Tavi a fost lovit în minutul 30 şi a zis că nu mai poate. De asta a ieşit”, a declarat Stoica, la Orange Sport.

Afla mai multe despre: fcsbmihai stoicasuperliga