Rapid l-a pierdut după meciul cu UTA. Victor Angelescu a făcut anunţul despre jucător: "Chiar îmi pare rău"

Rapid

Rapid a remizat cu scorul de 1-1 împotriva celor de la UTA Arad, într-un meci al primei etape din Superliga.

Xian Emmers, mijlocaşul belgian al giuleştenilor, a suferit o nouă accidentare la prima partidă oficială a noului sezon. Fostul jucător al celor de la Inter Milano a fost introdus în teren de către antrenorul echipei, Neil Lennon, în minutul 61. La doar 13 minute distanţă, Emmers a suferit o accidentare care l-a forţat pe Lennon să efectueze o nouă modificare. Claudiu Micovschi i-a luat locul jucătorului accidentat.

Emmers a mai avut probleme medicale care l-au ţinut departe de teren pentru o perioadă îndelungată de timp. În sezonul trecut, Emmers a lipsit aproape şase luni, din cauza problemelor medicale.

Victor Angelescu, acţionarul minoritar de la Rapid, este de părere că Emmers a suferit o ruptură. În acest caz, Emmers ar putea lipsi cel puţin o lună.

Victor Angelescu: "Emmers este un jucător important pentru noi. Dacă e ruptură, va sta minim o lună"

"La Emmers, pare să fie ruptură, chiar îmi pare rău de el, este un jucător important pentru noi. Nu ştiu să vă spun exact cât va sta. Dacă e ruptură, va sta minim o lună", a spus Victor Angelescu, la Fanatik.

Afla mai multe despre: rapidvictor angelescuxian emmersuta arad