Formaţia Gaziantep FK, antrenată de Marius Şumudică şi la care evoluează Alin Toşca şi Alexandru Maxim, a remizat cu Galatasaray, duminică seară, în deplasare, scor 3-3, într-un meci din campionatul Turciei. Maxim a adus un punct echipei din Gaziantep cu un gol din penalti în minutul 90+15.