"Un copil care făcea aşa ceva aştepta pe hol să se calmeze spiritele". MM Stoica l-a atenţionat pe Radaslavescu şi a continuat cu Voluntari - FCSB: "Sunt chestii care nu mi-au plăcut" | EXCLUSIV

Managerul general al FCSB, Mihai Stoica, a fost mulţumit de jocul echipei în victoria cu FC Voluntari, dar a remarcat şi trei faze care i-au trezit amintiri neplăcute din meciul tur, atunci când ilfovenii au smuls un punct pe final.

MM Stoica, după FC Voluntari - FCSB 1-2: "Am văzut chestii care nu mi-au plăcut"

FCSB a învins duminică, în deplasare, scor 2-1, formaţia FC Voluntari, într-un meci contând pentru etapa a 25-a din Superligă. Echipa antrenată de Mihai Pintilii a tremurat pe final, când ar fi putut retrăi remiza din tur.

FCSB a plecat cu cele trei puncte, jocul a mulţumit conducerea, dar Mihai Stoica a remarcat situaţiile în care Darius Olaru, Florinel Coman şi Risto Radunovic nu au fost altruişti şi au dat cu piciorul unor faze de gol.

"Eu zic că am jucat foarte bine, dar de data asta am văzut chestii care nu mi-au plăcut, că nu au fost altruişti în trei situaţii, Olaru, Coman şi Radunovic. La Coman era 1-0 (n.r. - minutul 66), se putea face 2-0, dar chestiile astea se pot întoarce împotriva ta. Ce e surprinzător e faptul că ei nu fac aşa ceva de regulă, chiar îşi pasează unii altora. Olaru (n.r. - la 1-0, în minutul 62) cred că s-a blocat puţin că erau doi jucători şi se incomodează şi a ales soluţia greşită să tragă să tragă cu stângul. Apoi Coman...

Ok, nu sunt chestii grave, dar în meciul tur, la 1-0, noi am avut situaţii de genul ăsta. Radaslavescu trebuia să paseze în situaţie de patru contra doi şi a tras la paortă. Putea pasa la Compagno şi Dulca şi n-am mai câştigat cele trei puncte. Acum le-am câştigat, dar cu emoţii mari la final. Radaslavescu şi acum a pierdut mingea în faza premergătoare golului lor, dar uneori nu ai ce reproşa ceva cuiva. A dat băiatul ăla mingea în vinclu. Chiar nu ai ce reproşa acum", a declarat Mihai Stoica la Orange Sport.

Radaslavescu a fost atenţionat de MM Stoica: "Nu se face aşa ceva"

În meciul din tur, FCSB a remizat 1-1 cu FC Voluntari, pe Arena Naţională. Atunci, Nemec a egalat în ultimele minute, după ce în minutul 90+1 Radaslavescu a şutat şi a ratat din poziţie centrală, în loc să paseze.

"Nu se face aşa ceva! Pe vremuri, într-un vestiar, un copil care făcea aşa ceva trebuia să aştepte puţin pe hol până se calmează spiritele", a adăugat expertul Orange Sport, Mihai Stoica

VIDEO | Mihai Stoica, despre Voluntari - FCSB 1-2 şi ratarea lui Radaslavescu

Afla mai multe despre: mihai stoicaeduarda radaslavescufcsbvoluntari fcsb