VIDEO | FCSB, surclasată de Rakow în al doilea amical din Turcia! La pauză a fost scor de neprezentare

Al doilea meci de pregătire disputat de FCSB a avut loc luni, în Antalya, de la 16:00, în compania lui Rakow. Liderul din Polonia s-a impus cu 4-1.

FCSB - Rakow, 1-4, în al doilea meci amical din Antalya pentru echipa lui Mihai Pintilii

UPDATE | FCSB - Rakow s-a terminat 1-4. După ce au intrat cu 0-3 la pauză, fotbaliştii lui Mihai Pintilii au redus din diferenţă prin Omrani, în minutul 69, dar polonezii au mai marcat o dată până la finalul celor 90 de minute.

Echipele de start din FCSB - Rakow, al doilea amical din Turcia

Mihai Pintilii a produs schimbări în al doilea amical al iernii, iar Deian Sorescu, abia transferat chiar de la Rakow, a fost păstrat în primul 11, pentru a se acomoda cu noua sa echipă.

• FCSB: A. Vlad - Sorescu, I. Cristea, Tamm, Pantea - Edjouma, Nikolov, Radaslavescu - Miculescu, Compagno, Florinel Coman
  • Rakow: Trelowski - Gutkovskis, Racoviţan, Jean Carlos, Kun, Lederman, Lopez, Nowak, Papanikolaou, Petrasek, Rundic

După ce a pierdut cu 2-0 în amicalul de duminică împotriva lui Pogon, FCSB s-a descurcat mult mai rău în a doua partidă de pregătire în compania liderului din Polonia.

Rakow a lovit prima dată în minutul 16, prin Nowak, iar Gutkovskis a făcut 2-0 patru minute mai târziu.

Scorul de 3-0 a fost stabilit în minutul 26 de Lopez, iar la vestiare s-a intrat la scor de neprezentare.