VIDEO | Final de meci uluitor în Sheffield - Luton, cu două autogoluri care au adus victoria oaspeţilor! Fără Ionuţ Radu în lot, Bournemouth a câştigat cu 3-0

Premier League

Bournemouth a învins marţi, pe teren propriu, scor 3-0, gruparea Fulham, în etapa a 19-a din Premier League. Luton a câştigat meciul de la Sheffield, cu United, scor 3-2, cu două autogoluri după ce a fost condusă cu 2-1.

Bournemouth s-a impus cu Fulham. Luton Town, victorie la Sheffield în Premier League

Bournemouth, unde portarul român Ionuţ Radu nu a fost convocat, s-a impus cu 3-0 după golurile marcate de Justin Kluivert (min. 44), Dominic Solanke (min. 62, din penalti) şi Luis Sinisterra (min. 90+3). Pentru gazde este a şaptea victorie stagională. Cu 25 de puncte

Bournemouth se află pe locul 10 în clasament, Fulham ocupă poziţia a 13-a, cu 21 de puncte.

La Sheffield, pe Bramall Lane, Alfie Doughty a deschis scorul pentru oaspeţi, în minutul 17, dar Sheffield United a revenit în repriza secundă. Oliver McBurnie a egalat în minutul 61, iar Anel Ahmedhozic a adus gazdele în avantaj, în minutul 69.

Elevii lui Chris Wilder au avut însă un final de meci uluitor. Au înscris de două ori în propria poartă (Jack Robinson min 77 şi Anis Ben Slimane min. 81), aducând victoria oaspeţilor cu 3-2.

Luton este pe locul 18, cu 15 puncte, în vreme ce Sheffield United rămâne lanterna roşie în Premier League, cu 9 puncte.

Afla mai multe despre: rezultate premier leaguebournemouthionut radu