VIDEO | Puşcaş şi-a răsplătit antrenorul! A fost titular pentru Bari şi a marcat un gol frumos

George Puşcaş a fost titular în atacul lui Bari, în meciul cu Venezia din etapa cu numărul 29 din Serie B.

Venezia a început ca din tun meciul, iar Gytkjaer a deschis scorul după doar trei minute. Altare a dublat avantajul ”Lagunelor” în minutul 15, iar Bari a ieşit la joc. Cu opt minute înainte de pauză, George Puşcaş, servit excelent de Ricci, l-a executat pe Jesse Joronen cu un şut plasat din careu.

Românul a fost înlocuit în minutul 85 al partidei. A fost al doilea gol pentru Puşcaş de la revenirea la Bari.

Gruparea din sudul Italiei a pierdut partida de la Venezia cu 1-3 şi a ajuns la al patrulea meci consecutiv fără victorie în campionat. Bari este pe locul 15, cu 34 de puncte, unul mai mult decât Spezia, ocupanta primei poziţii retrogradabile.