VIDEO | Răzvan Marin, două pase de gol în Empoli - Bologna! Cum i-a ”servit” românul pe coechipierii săi

Serie A

Răzvan Marin (26 de ani), din nou titular pentru Empoli, a reuşit să livreze două pase de gol în meciul cu Bologna. Gazdele reuşiseră să deschidă scorul din primul minut, datorită unui autogol, înainte ca românul să îşi ”servească” decisiv doi coechipieri.

VIDEO | Răzvan Marin, două pase de gol în Empoli - Bologna

Răzvan Marin rămâne singurul fotbalist român care joacă meci de meci într-un campionat de top al Europei, iar joi a demonstrat, din nou, de ce este atât de bine văzut în Italia.

În meciul din a 33-a etapă a Serie A, Empoli avea să primească vizita Bolognei, într-un duel ce s-a dovedit a fi neaşteptat de facil pentru echipa gazdă, care a deschis scorul încă din primul minut.

În finalul primei reprize, Răzvan Marin a trimis perfect dintr-o lovitură liberă, iar Akpa Akpro a deviat pentru 2-0, înainte ca românul să îi paseze decisiv şi lui Cambiaghi, în repriza secundă.

Cu aceste assist-uri, ”tricolorul” a ajuns la două goluri şi patru pase decisive în 31 de etape jucate în Serie A, în acest sezon.

Afla mai multe despre: răzvan marin