VIDEO | Se adânceşte criza la Manchester United! "Diavolii" au pierdut cu West Ham, al patrulea meci consecutiv fără gol marcat. Rezultatele din Premier League

Premier League

Rezultatele din Premier League!

West Ham - Manchester United 2-0

Manchester United nu mai sperie pe nimeni în Premier League. Golgheterul lui West Ham, Bowen, le-a dat prima lovitură diavolilor. A fost a 11-a reuşită pentru atacantul ciocănarilor în acest sezon. S-a terminat 2-0 pentru West Ham, după golul africanului adus de la Ajax, Kudus.

Tottenahm - Everton 2-1

Tottenham a obţinut a treia victorie consecutivă şi momentan se află pe loc de Champions League. Richarlison a deschis scorul la Londra. În doar câteva minute, Heung-Min Son a dublat avantajul lui Tottenham.

Everton putea reduce din diferenţă în repriza secundă, însă Garner a lovit bara. Oaspeţii au arcat până la urmă golul de onoare, prin Andre Gomes

Luton - Newcastle 1-0

Luton i-a pus probleme lui Newcastle încă din startul meciului. Bara i-a refuzat însă golul lui Jacob Brown. Tabela s-a deblocat la jumătatea primei reprize. Townsend a marcat cu capul.

Putea să fie şi mai rău pentru Newcastle: torpila lui Ross Barkley a nimerit doar bara. S-a terminat 1-0 pentru Luton, care rămâne însă în subsolul clasamentului.

Afla mai multe despre: manchester unitedtottenhamwest hamnewcastlerezultate premier league