VIDEO | Târnovanu, înger şi demon pentru FCSB! La câteva minute după ce a salvat-o pe vicecampioană, portarul a gafat şi şi-a ”îngropat” echipa

Ştefan Târnovanu (22 de ani) a costat-o două puncte pe FCSB în finalul confruntării cu Universitatea Craiova. La doar câteva minute după ce reuşise o intervenţie salvatoare, portarul a ieşit greşit la un corner şi şi-a îngropat echipa, în prelungiri.

VIDEO | Târnovanu, înger şi demon pentru FCSB

FCSB a început în atac derby-ul cu Universitatea Craiova şi, după ce a fost la un pas de a deschide scorul în secunda 19, a reuşit să puncteze în minutul 2, prin Malcom Edjouma.

Roş-albaştrii au continuat să domine autoritar prima repriză, dar au început să se retragă uşor, uşor în partea a doua, pentru a ţine de avantajul de un gol.

În ultimele minute, oltenii s-au aruncat în atac, dar, iniţial, au dat de ”zidul” Ştefan Târnonvanu, care a reuşit mai multe intervenţii salvatoare, una chiar pe final de joc.

Însă, câteva zeci de secunde mai târziu, portarul a ieşit eronat la un corner, iar Universitatea Craiova a reuşit să obţină o egalare nesperată, stabilind scorul final, 1-1.

Afla mai multe despre: ştefan târnovanu