VIDEO | U Cluj - FC Voluntari 2-3. Meci absolut nebun în Ardeal! Gazdele au condus în inferioritate numerică, dar au pierdut punctele în ultimele minute

U Cluj a pierdut absolut dramatic cu FC Voluntari, după ce a condus cu 2-1 până în minutul 86, marcând ambele goluri în inferioritate numerică.

VIDEO | U Cluj - FC Voluntari 2-3 (Remacle 23, Thiam 41 / Sigurjonsson 19, Florea 87, 90+2)

Echipele de start:

• U Cluj: Gorcea - Oancea, Martic, Fl. Ilie, Goranov - Bic, Simion, Remacle, Nistor - Thaim, Tescan
  • Rezerve: Iliev, Miron, Piţian, Pires, I. Filip, Ze Gomes, Bălan, Stoica, Hofman
  • FC Voluntari: M. Popa - Ricardinho, Paz, Matricardi - M. Lopes, Raţă, Tavares, Sigurjonsson, Aliji - D. Florea, Damaşcan
  • Rezerve: Collado, Răduţ, Al. Vlad, Meleke, C. Costin, Andreş, Voican, Dumiter, Meleke

Min 90+4. Final de meci.

Min 90+2. Gooooooooool Voluntari! Florea dă lovitura în prelungiri!

Min 87. Gooooooool Voluntari! Florea egalează cu o lovitură de cap, în urma unei centrări perfecte a lui Aliji.

Min 74. Matricardi, la un pas de egalare! Încercarea sa nu prinde spaţiul porţii însă.

Min 69. Thiam putea închide meciul, datorită gafei lui Matricardi, dar ratează o şansă uriaşă.

Min 49. Florea ratează o şansă importantă de a egala pentru Voluntari.

Min 46. A început partea secundă.

Min 45. Final de repriză.

Min 41. Goooooooooool U Cluj! Thiam reuşeşte să transforme o centrare perfectă a lui Oancea, iar ”şepcile roşii” marchează a doua oară în inferioritate numerică.

Min 23. Goooooooool U Cluj! Remacle reuşeşte egalarea.

Min 19. Goooooool FC Voluntari! Sigurjonsson deschide scorul din lovitură liberă.

Min 17 Cartonaş roşu pentru U Cluj! Florin Ilie îl faultează pe Daniel Florea şi este eliminat.

Min 1. A început partida.

Cu doar trei etape rămase din play-out, în urma acesteia, lupta încă este foarte strânsă, atât în fruntea clasamentului, cât şi în a doua parte.

Singurele echipe care îşi ştiu cu siguranţă destinul sunt U Craiova 1948, Petrolul Ploieşti, care nu mai pot retrograda, şi CS Mioveni, care este cu un picior şi trei sferturi în Liga 2.

Restul echipelor încă mai au emoţii, unele mai mici, altele mai mari, iar atât U Cluj, cât şi FC Voluntari ar fi ceva mai sigure de menţinere dacă se impun în a şasea rundă.

”Şepcile roşii” au prins finala Cupei, chiar şi fără drept de joc în Europa, şi ar dori să îşi asigure cât mai curând salvarea, pentru a se putea concentra şi asupra câştigarea unui trofeu.

De cealaltă parte, FC Voluntari se află la doar două puncte de primul loc de baraj, iar un nou rezultat de egalitate, care ar fi al cincilea din play-out, ar prelungi stresul jucătorilor.

Dacă reuşeşte să se impună, U Cluj s-ar depărta la opt puncte de baraj şi ar mai mult ca sigur salvată.

Afla mai multe despre: superliga